Po ciąży wszystko jest już inne

Ciąża to jeden z najwspanialszych momentów w życiu każdej kobiety. Kiełkujące wewnątrz w niej życie przysparza jednak nie tylko samych radości, o czy młoda mama przekonuje się zazwyczaj w kilka chwil tuż po porodzie.

Zmiany, zmiany, zmiany

krem na rozstępy w ciążyPo porodzie zmianie ulega nie tylko tryb życia młodej mamy, ale przede wszystkim jej ciało. Rozciągnięta przez przebywającego w brzuchu malucha skóra, zazwyczaj oszpecona jest przez czerwonawe rozstępy.

Rozstępy to nic innego jak miejsca, w których doszło do osłabienia włókien kolagenowych. Rozciągane przez wiele miesięcy włókna nie miały możliwości dostosować się do nowych warunków, dlatego też ulegały ciągłym destrukcjom, w efekcie końcowym tworząc rozstępy.

A może odwrócić bieg wydarzeń?

Przez wiele lat, błędnie uważano że nie istnieje żadna metoda zapobiegająca powstawaniu rozstępów. Młode mamy straszone były przez starsze koleżanki widmem czerwonych i białych plam, które już do końca życia będą szpecić skórę ich brzucha oraz ud.

Przeprowadzane w laboratoriach badania, wykazały jednak, że regularne stosowanie w czasie ciąży kremów przeciw rozstępom, znacznie zmniejsza ich ilość oraz pozytywnie wpływa na stan skóry.

Krem na rozstępy w ciąży powinien więc stać się obowiązkowym elementem wyposażenia kosmetyczki każdej przyszłej mamy. Zawarte w preparacie składniki (m.in. kwas hialuronowy) nie tylko powodują blednięcie powstałych już rozstępów, ale również przeciwdziałają powstawaniu nowych. Na rozstępy w ciąży krem, warto zakupić wcześniej- dzięki niemu po porodzie nasza skóra szybciej wróci do formy.