Do jakiego typu piercingu wybrać kolczyk clicker?


Kolczyki typu clicker stały się tak popularne głównie przez to, że występują w wielu różnych kształtach i są niebywale wygodne. Ich zapięcie jest bardzo solidne, a przy tym nieskomplikowanie zbudowane. Nie ma więc ryzyka otworzenia się kolczyka i np. zgubienia kuleczki, jak to bywa w przypadku kolczyków BCR.

Najlepiej jest otwierać je i wymieniać bezpośrednio u piercera, który ma do tego odpowiednie narzędzia i sposoby. Doświadczone osoby powinny sobie poradzić z samodzielną wymianą. Jeśli kolczyk zostanie prawidłowo zapięty, słyszalne będzie charakterystyczne kliknięcie. Stąd pochodzi nazwa „clicker”.

Formy i kształty clickerów

Najbardziej popularnymi kolczykami z zapięciem clicker są kółeczka. Dostępne są zarówno opcje proste i minimalistyczne, jak i bogato zdobione. Clickery mogą być wysadzane kryształkami, posiadać zawieszki, delikatne ażurowe wzory oraz bardziej wyraziste wzory geometryczne. Na popularności ostatnimi czasy zyskują clickery w kształcie półksiężyca oraz łezki. Można również natknąć się na półokrąg z zapięciem clicker.

W jakim przekłuciu sprawdzi się kolczyk clicker?

Możliwości są niebywale szerokie. Clickery pasują do wielu rodzajów piercingu. Sprawdzą się zarówno w bardzo klasycznym przekłuciu płatka ucha, czyli lobe, jak również w piercingu sutków. Kolczyk clicker jest też dobrym rozwiązaniem do wszelkich przekłuć chrząstki, takich jak daith, rook, helix, tragus, oraz do miejsc delikatniejszych – piercing brwi i okolic ust. Świetnie zaprezentuje się jako nostril i septum. Wybór zależy więc od osobistych preferencji.