Kolczyki w uszach – klasyka wśród piercingu.

Piercing uszu od zawsze był bardzo popularny wśród kobiet. Wielu rodziców decyduje się na przekłucie uszu swoich córeczek już w bardzo młodym wieku – nawet kilka miesięcy po urodzeniu. Dzięki temu dziewczynka może nosić ozdobne kolczyki w uszach już od małego i nie pamięta bólu związanego z piercingiem.

Na półkach sklepów jubilerskich znaleźć można naprawdę szeroką ofertę kolczyków. Które z nich najlepiej się sprawdzą na jakie okazje? Jak wybrać pierwsze kolczyki dla dziecka? Na jakie surowce się decydować? Oto kilka porad i wskazówek.

Kolczyki dla dziecka – jak wybrać odpowiednie?

Pierwsze kolczyki dla małej dziewczynki przede wszystkim nie powinny narażać uszu dziecka na niebezpieczeństwo – długie wiszące kolczyki mogą łatwo zahaczyć się o sweterek czy bluzkę, a co za tym idzie – naderwać dziurkę. Takie kolczyki mogą również przeszkadzać dziewczynce – jeśli będzie chciała je wyjąć lub wyrwać może zrobić sobie dużą krzywdę. 

Najlepszym wyborem będą proste wkrętki, czyli kolczyki zapinane z tyłu specjalną zapinką. Wśród tego rodzaju ozdób znaleźć można wiele modeli i wzorów doskonałych dla dzieci – klasyczne kuleczki, cyrkonie czy kwiatuszki pięknie podkreślą dziecięcą urodę i nie narażą na niebezpieczeństwo.

Kolczyki do uszu – jakie surowce najlepiej wybierać?

Wśród sklepowych półek znaleźć można naprawdę szeroki wybór biżuterii różnego rodzaju i gatunku. Do najpopularniejszych należą te wykonane ze złota, srebra oraz stali chirurgicznej. Złote kolczyki do ucha stanowią zdecydowanie największy wydatek, są one jednak wyjątkowe pod względem trwałości i wytrzymałości. Kolczyki srebrne są nieco mnie trwałe, natomiast nosi się je równie dobrze co te droższe – złote.