Kolczykowanie miejsc intymnych


Kolczykowanie ciała od lat stanowi jedną z form wyrażania siebie i przynależności do grupy. Powody, dla których ludzie przekłuwają ciało są różne i zależą od wielu czynników. Niemniej należy pamiętać, że piercing stanowi istotną część w budowaniu wizerunku, a w niektórych środowiskach i kulturach ma znaczenie większe niż można przypuszczać. 

Czy piercing intymny jest bezpieczny?

Salony kosmetyczne świadczące usługi przekłuwania ciała, wyposażone są w jednorazowe narzędzia służące jednemu klientowi. Narzędzia wielorazowego użytku powinny być dokładnie dezynfekowane, w celu uniknięcia zakażenia i innych powikłań. Miejsca intymne są szczególnie wrażliwe. W celu zapewnienia bezpieczeństwa w zakresie higieny zabiegu, należy wybrać salon zaufany, z dobrą renomą i profesjonalnym podejściem do klientów. Kolczyki intymne to relatywnie nowa moda, z której coraz częściej korzystają zarówno kobiety jak i mężczyźni. Stosunkowo prosty zabieg niesie jednak za sobą pewne ryzyko, dlatego decyzję o posiadaniu piercingu intymnego należy dokładnie przemyśleć.

Jakie kolczyki intymne wybrać?

Wybór odpowiedniego modelu jest bardzo indywidualny. Należy wziąć pod uwagę zarówno osobiste upodobania jak i tendencje do uczuleń na tworzywa, z których wykonana jest biżuteria. Piercing intymny może mieć formę między innymi kolczyków w kształcie kółka lub cyrkonii w różnych kształtach i kolorach. Dzięki dużej dostępności na rynku różnych modeli koczyków intymnych, choćby ze sklepu Crazyneedles.pl możliwe jest dostosowanie odpowiedniego wzoru do swojego stylu i preferencji.