Colon C, czyli suplement diety wspomagający wypróżnianie

Zaparcia to uciążliwy problem. Istnieje wiele suplementów, które pomagają sobie z nim poradzić. Ważne są jednak przyczyny występowania zaparć. Jeżeli wykluczone zostaną poważne choroby ustrojowe i jelit, wtedy można zacząć leczyć zaparcia dietą i odpowiednimi suplementami. Szczególnie ważne jest picie dużej ilości płynów, a także uzupełnianie błonnika. Dobrym preparatem w takim przypadku jest Colon C.

Czym jest i co zawiera?

Suplement ten ma za zadanie regulować pracę jelit i zapobiegać zaparciom. Zawiera on łupiny z nasion babki, które bogate są w potrzebny błonnik. Wiąże on wodę, a także pęcznieje, przez co przyczynia się do pobudzenia perystaltyki jelit, tym samym do regulacji wypróżnień. W składzie występują bakterie Lactobacillus i Bifidobacterium. Wspierają odpowiednie funkcjonowanie jelit poprzez wspomaganie rozwoju naturalnej flory bakteryjnej. Preparat ten pomaga kontrolować wagę, a także stężenie cholesterolu we krwi.

Dawkowanie

Colon C to proszek, z którego przygotowuje się zawiesinę doustną. Podstawowa dawka, to jedna łyżeczka, czyli 5 gram preparatu zmieszanego z płynem, stosowana dwa razy dziennie. Najlepiej przed śniadaniem oraz przed kolacją. Zaleca się również wypić dodatkową szklankę wody po spożyciu zawiesiny. Na 5 gram preparatu przypada 250 ml. wody do wypicia. Suplement należy stosować przez 2 tygodnie, następnie dawkę zmniejszyć. Istotne jest, aby nie przekraczać zaleconych dawek. Zabrania się stosowania preparatu w przypadku występowania uczulenia, na którykolwiek ze składników.