Kilka słów o depilacji laserowej

Efekt gładkiego ciała może być obecnie zostać niezwykle łatwo osiągnięty, a to wszystko dzięki wygodnej depilacji laserowej.

Na czym ona polega?

Usuwanie owłosienia z różnych okolic ciała (niezależnie od ich miejsca), polega na tym, że w specjalistycznym gabinecie, dana osoba poddaje się zabiegowi. Całość procesu polega na tym, że wiązki laserowego światła działają na absorbującą je melaninę. Dochodzi do precyzyjnego, miejscowego podgrzania mieszka włosowego – wtedy zostaje on zniszczony. Wiązka światła jest skondensowana, działa tylko na wybrane miejsce, i nie uszkadza tym samym okolicznych tkanek.

Czemu zabieg depilacji trzeba ponawiać?

Dobra depilacja w Białymstoku odbywa się początkowo co miesiąc (przez okres około sześciu miesięcy), później wykonuje się ją raz na rok. Jest to niezbędny proces, gdyż włosy na ciele nie rosną jednocześnie. Światło lasera wpływa na te, które akurat są w fazie wzrostu. Reszta jest w tym czasie w stanie uśpienia – ich mieszki mają za mało melaniny, by mógł wpłynąć na nie laser. Więcej wizyt w gabinetach kosmetycznych trzeba odbyć także wtedy, gdy ma się zespół nadwrażliwości mieszków na prawidłowy poziom hormonów lub gdy cierpi się na ogólne zaburzenia hormonalne.