Przebarwienia na skórze – sposób na usunięcie

przebarwienia-na-skorze

Przebarwienia na skórze nie wyglądają estetycznie, dlatego też osoby dotknięte tego rodzaju dolegliwością starają się je albo przykryć makijażem – jeżeli są to na przykład piegi czyli niegroźne plamki na twarzy, nosie czy dekolcie, albo zastosować leczenie, które pozwoli się pozbyć niechcianych plam.

Zazwyczaj usunięcie przebarwień nie mających podłoża chorobowego wymaga jedynie zastosowania odpowiednich kosmetyków zawierających na przykład wyciąg z ogórka, pietruszki lub cytryny. Takie specyfiki zawierają kwasy, które powodują stopniowe rozjaśnianie plam, aż do ich zupełnego zniknięcia. Natomiast przebarwienia skóry o podłożu chorobowym podlegają leczeniu u dermatologa.

Istnieją  oczywiście medyczne sposoby na przebarwienia na skórze – zarówno dość delikatne i łatwe, jaki bardziej skomplikowane.

W zależności od rodzaju podłoża przebarwień skóry można włączyć leczenie dermatologiczne, takie jak:

– Peeling chemiczny – wykorzystujący silnie złuszczające substancje,

 laseroterapię,

– użycie preparatów kosmetycznych z formułą złuszczania naskórka,

– mikrodermabrazję – polegającą na ścieraniu naskórka mechanicznie,

– krioterapię – zastosowanie bardzo niskiej temperatury.

Leczenie dermatologiczne jest dość inwazyjne i dotyczy przeważnie dużych obszarów  ze zmianami barwnikowymi. Do małych i dość jasnych, powinny wystarczyć środki kosmetyczne z kwasami owocowymi lub witaminą A.

By jednak mieć pewność, że zauważone przebarwienia skóry są przejściowe i dość łatwe do usunięcia, należy zasięgnąć w tej sprawie porady lekarza. Dermatolog oceni rodzaj i stopień zaawansowania plam na skórze i zaleci odpowiednią terapię.