Przyczyny i leczenie zaburzeń erekcji


Wzwód to zdolność do osiągnięcia i utrzymania sztywności penisa, niezbędnej do odbycia stosunku płciowego. Badania statystyczne pokazują, że coraz więcej mężczyzn cierpi na zaburzenia erekcji. Problem ten dotyka około 50% panów po 40 roku życia, a jego rozwiązaniem mogą być tabletki zawierające syldenafil.

Skąd biorą się zaburzenia erekcji

Zaburzenia erekcji mogą mieć podłoże fizyczne lub emocjonalne, a ryzyko ich występowania wzrasta wraz z wiekiem. Brak erekcji bardzo często spowodowany jest słabym przepływem krwi do prącia, co uniemożliwia wypełnienie ciał jamistych. Przyczyną takiego stanu może być wysoki poziom cholesterolu, nadciśnienie tętnicze lub cukrzyca. Za zaburzenia wzwodu odpowiedzialny może być także przewlekły stres i brak odpoczynku.

W takiej sytuacji pomocna okaże się zmiana stylu życia. Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie zróżnicowanej diety i wprowadzenie do niej produktów, które są naturalnymi afrodyzjakami.

Tabletki na zaburzenia erekcji

Mężczyźni, u których występują zaburzenia erekcji, mogą sięgnąć po tabletki dostępne bez recepty, takie jak https://www.aptekagalen.pl/maxon-forte-50mg-2tbl maxon forte. Substancją czynną w tego rodzaju preparacie jest syldenafil, wspomagający rozkurcz naczyń krwionośnych w prąciu. Po zażyciu tabletki do penisa napływa więcej krwi, co umożliwia uzyskanie i utrzymanie wzwodu.

Charakterystyczną cechą maxonu forte i innych produktów zawierających syldenafil jest szybkie i długotrwałe działanie. Zazwyczaj tabletka zaczyna działać już po około 30 minutach, a substancja aktywna oddziałuje na organizm nawet przez 4 godziny. Warto pamiętać, że w celu osiągnięcia wzwodu niezbędne jest pobudzenie seksualne.