Rodzinna przychodnia zdrowia dla dzieci i dorosłych

przychodnia cm ryska

Dobra opieka lekarska jest niezwykle ważna, szczególnie w przypadku dzieci. Dlatego, wybierając przychodnię rodzinną, warto dobrze zastanowić się nad wyborem, szczególnie że obecnie nie musimy już korzystać z przychodni w naszym rejonie, jak to bywało dawniej. Dziś zdecydowana większość przychodni jest już sprywatyzowana, a zapisać się możemy do dowolnej.

Liczy się liczba lekarzy i jakość opieki

Im więcej lekarzy różnych specjalności ma dana przychodnia rodzinna, tym lepiej dla pacjenta. Wówczas większość problemów zdrowotnych będziemy rozwiązywać w jednej instytucji. Oczywiście, niemniej istotne jest, jak dobrzy są lekarze dbający o nasze zdrowie. Warto zatem zasięgnąć opinii przed zapisem do przychodni.

Rodzinna przychodnia leczy na NFZ i odpłatnie

Z finansowego punktu widzenia istotne jest, aby rodzinna przychodnia oferowała jak najwięcej usług bezpłatnych w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Osoby, które nie chcą czekać w kolejkach, które zazwyczaj są do lekarzy specjalistów, mogą opcjonalnie skorzystać z oferty komercyjnej, odpłatnej. Dobra przychodnia rodzinna powinna mieć też na miejscu gabinet zabiegowy, laboratorium oraz aptekę.