W jaki sposób pozbyć się rozstępów?

Odpowiednia pielęgnacja skóry jest niezwykle ważna, ponieważ w ten sposób skóra wygląda pięknie i promiennie. Niestety okres ciąży, a także nadmierne rozciąganie się ciała wskutek spożywania dużej ilości kalorii może w bardzo szybkim czasie doprowadzić do pojawiania się na ciele rozstępów. Wyglądają one jak cienkie, różowe lub białe paski, które najczęściej pojawiają się na brzuchu, plecach oraz udach. Czy można się ich w jakiś sposób pozbyć? Oczywiście, że tak! Wystarczy włączyć do pielęgnacji odpowiednie kosmetyki.

Olejki

Olejki wykazują zbawienny wpływ na skórę, dlatego też warto sięgnąć po odpowiedni preparat taki jak np. Bio-Oil. Wspomniany produkt to kompozycja idealnie dobranych olejków, które wspomagają odpowiednią pielęgnację skóry. Regularne stosowanie Bio-Oil 200 ml nie tylko zmniejsza widoczność rozstępów, ale również zapobiega ich ponownemu pojawieniu się na ciele. Produkt polecany jest zatem kobietom w ciąży, a także osobom, które zmagają się z wahaniami masy ciała.

Peeling

Odpowiednio dobrany peeling podobnie jak stosowanie Bio-Oilu może w skuteczny sposób zmniejszyć widoczność szpecących rozstępów. Aby jednak efekty działania były jak najlepsze, należy sięgnąć po peeling gruboziarnisty, który należy stosować przynajmniej dwa razy w tygodniu. Taki peeling można zakupić bez problemu w każdej drogerii, jednak warto go również przygotować w domowym zaciszu. Wystarczy użyć soli kuchennej lub kawy, dodając do nich odrobinę olejku.